Головна :: Всі івенти :: УКРАЇНСЬКИЙ ДЖАЗ 60-Х У ДЕНЬ КИЄВА: МОВА FT. ДУБОВИК і МУСКАТ
УКРАЇНСЬКИЙ ДЖАЗ 60-Х У ДЕНЬ КИЄВА: МОВА FT. ДУБОВИК і МУСКАТ
26 Травня Неділя
18:00 Початок
від 490 Ціна квитка

26 травня – Гурт МОВА feat. Дубовик і Мускат з програмою “УКРАЇНСЬКИЙ ДЖАЗ 60-х” в Pepper’s.

Майнемо в українські музичні 60-ті з гуртом МОВА, клавішником Євгенієм Дубовиком та саксофоністом Карло Мускатом.

МОВА досліджує та виконує українське музичне ретро — пісні з золотого фонду української естради 1960–80-х рр..

У 60-х радянська влада нарешті зняла заборону із джазу. Українські колективи кинулися створювати джазові аранжування народних пісень та писати оригінальні композиції в цьому стилі. В репертуарі ансамблів «Ватра», «Арніка», «Веселі скрипки», «Медікус» та інших лідирував джаз і його похідні та супутні течії — свінг, твіст, босанова, танго.

ВПЕРШЕ До Дня Києва МОВА виконає джазову програму з «київськими» піснями — зізнанням у любові нашій незламній столиці. У виконанні гурту вже лунали «Києве мій», «На долині туман», «Казка», «Намалюй мені ніч». Крім знайомих пісень 60-х, прозвучать твори, які гурт виконає вперше. Відкриємо нові музичні горизонти минулого.

«Колорит і образність української музики 1960–80-х років захопили нас. Усі гармонічні й мелодичні завдання, що поставали перед гуртом під час розбору музичного матеріалу, вирішував своїм інструментом Вадим Королюк, гітарист із різножанровим досвідом. Саме він за допомогою електрогітари відтворив у композиціях гру струнних, духових, клавішних і навіть ударних інструментів. Компетенція і пристрасть, що поселилася в нас під час роботи над золотим спадком української естради, зробили втілення складної ідеї можливим», — розповідає Андрій Литвинок, барабанник МОВИ.

«Пісні, які ми граємо, в оригінальних аранжуваннях рясніють багатим звучанням завдяки наявності духових і смичкових інструментів, фортепіано/клавішних. Для квартету — непросте завдання передати таку широку звукову палітру і занурити слухача у відповідну атмосферу. Та як би добре ми це не робили, квартет — не ансамбль із 10–12 музикантів, — каже учасник колективу Вадим Королюк. — Тож гурт МОВА виступить із запрошеними музикантами, додавши клавішні та саксофон. Це значно збагатить наше звучання й дозволить слухачеві на власні вуха почути красу українських пісень».

МОВА — це назва-акронім, що склалася з комбінації імен учасників колективу:

  • Мар’ян Карпінський — бас-гітара

  • Ольга Стеценко — вокал, гітара

  • Вадим Королюк — гітара

  • Андрій Литвинок — барабани

    Карло Мускат — саксофоніст і композитор із Мальти, виступав у багатьох європейських містах: Парижі, Лондоні, Стамбулі, Мілані, Берліні та Роттердамі. Його шостий альбом Hymns отримав схвальні відгуки критиків і потрапив до списку найкращих альбомів 2023 року за версією журналу Downbeat. Карло Мускат також є учасником численних музичних проєктів. Зараз живе в Києві.
    Євгеній Дубовик — композитор, піаніст, сесійний музикант. Пише музику для власного джазового квартету. Співпрацює з гуртами та проєктами «Циферблат», Стас Корольов, МУР, «Обійми Дощу», VikaVishnya, «Дно» та іншими.